World Servants Project Zambia

Ruim vijftig gemeenteleden uit de Nieuwe Kerk hopen in augustus 2020 – in samenwerking met World Servants – naar Zambia af te reizen om daar te gaan bouwen aan verandering. Dat betekent letterlijk de handen uit de mouwen steken, maar ook bouwen aan verandering van mensen.

Hoe ziet zo’n project eruit en waarom doen wij dit?

Fysiek bouwen
Zambia ligt in Afrika. Het is een van de armste landen in Afrika - volgens het Ontwikkelingsprogramma van de Verenigde Naties leeft 68% van de bevolking onder de armoedegrens.

In de plaats Miloso, gaan we als groep bouwen aan de uitbreiding van een medische post, die daar in 2002 is gebouwd door WS. De huidige polikliniek wordt dagelijks door ca 100 mensen bezocht.

Door de uitbreiding komt er een kraamkliniek en een opnamemogelijkheid voor andere zieken. Deze mogelijkheid is er nu in de regio nog niet. Ook zal bij de kliniek een woning worden gerealiseerd voor een aan te trekken gediplomeerd verpleegkundige/arts, en een toiletblok.

Bouwen aan verandering
Naast het fysieke bouwaspect, kent het project ook bewust een andere kant: bouwen aan de verandering van mensen. Verandering van de lokale bevolking door via gesprek en spel aandacht te besteden aan bijvoorbeeld hygiëne of de nog vaak slechte positie van jonge meisjes en vrouwen, maar ook bouwen aan verandering van de groep deelnemers zelf, door ons in te zetten voor mensen die het veel minder hebben dan wij.

Het bijzondere van dit project is de samenstelling van onze groep. We reizen met 7 gezinnen; 25 deelnemers zijn 18 jaar of jonger. Door onze jeugd op jonge leeftijd al te laten kennismaken met ontwikkelingswerk, hopen we een bijzonder fundament te leggen in hun leven: dienen in Gods Koninkrijk door onze naasten lief te hebben. Dat is ook de gedachte die World Servants al decennia lang uitdraagt. Wij gaan niet naar Afrika om daar te bouwen en onze ideeën te prediken. Wij gaan primair om te dienen – en werken ter plaatse samen met de Mkushi Christian Community. Dit is een organisatieverband van een aantal lokale kerken aldaar. MCC en WS werken samen sinds 1999.

Financiering / Sponsoring
Om dit project mogelijk te maken wordt per deelnemer een bijdrage verwacht, deels uit eigen middelen, maar ook vanuit sponsoring en acties. De beoogde opbrengst uit acties en sponsoring voor het project bedraagt €100.000. U kunt ons project steunen en op de hoogte blijven van acties via www.geef.ws/ede

Dichtbij

Dichtbij

Ver weg

Ver weg

Help je mee?

Help je mee?

Dichtbij

Praktische hulpdienst

Praktische hulpdienst

Een hulpdienst voor en door gemeenteleden waar je terecht kunt voor tijdelijke praktische hulp.

Lees meer

Geloofsvragen

Geloofsvragen

Vragen over het geloof, over je persoonlijk leven of over dingen die je raken, wie heeft die niet? Erover praten helpt om antwoorden te vinden en weer verder te kunnen.

Lees meer

Rouw en verdriet

Rouw en verdriet

Ook in dagen van rouw kun je in de kerk terecht. De predikant kan betrokken worden in deze moeilijke periode. Daarnaast organiseert het Pastoraal Plus Team regelmatig gespreksbijeenkomsten rondom verlies en rouw.

Lees meer

Luisterend oor

Luisterend oor

Soms is er iets extra’s nodig. Bijvoorbeeld als de mantelzorg je zwaar valt of als je te maken krijgt met eenzaamheid, depressieve gevoelens, weinig zelfvertrouwen, psychische klachten of relatieproblemen.

Lees meer

Vertrouwenspersoon

Vertrouwenspersoon

De kerk moet voor iedereen een veilige plek zijn. Voel je je onveilig, of merk je dat bij een ander? Heb je ongewenst gedrag ervaren of gesignaleerd? Deel het met een vertrouwenspersoon.

Lees meer

Vervoer kerkgangers

Vervoer kerkgangers

Wie niet zelfstandig naar de kerk kan komen, mag een beroep doen op de zondagse vervoersdienst.

Lees meer

Noodfonds Ede

Noodfonds Ede

Heb je een acuut financieel probleem dan kun je een beroep doen op de diaconie. Ook als je eigenlijk niet zoveel meer hebt met de kerk kan je geholpen worden door het Noodfonds Ede.

Lees meer

SchuldhulpMaatje

SchuldhulpMaatje

Kom je niet meer uit met je geld of heb je schulden? Schuldhulpmaatje helpt!

Lees meer

Nieuwe Kerk Doet

Nieuwe Kerk Doet

Steek de handen uit de mouwen om samen met andere gemeenteleden een klus te klaren op de landelijke NL Doet dag.

Lees meer

Voedselbank

Voedselbank

De Voedselbank is er voor mensen die tijdelijk te weinig leefgeld hebben om van rond te komen.

Lees meer

Inloopcentrum Meet-Inn

Inloopcentrum Meet-Inn

Heb je een klein netwerk? Weinig sociale contacten? Meet-Inn is een gezellige plek in het centrum van Ede waar iedereen welkom is.

Lees meer

Vakantiegeld delen

Vakantiegeld delen

Fijne herinneringen aan de vakantie. Dat gunnen we iedereen. Ook mensen die door omstandigheden een laag inkomen hebben.

Lees meer

Ver weg

 

Bugyi en Patakfalva

Bugyi en Patakfalva

De Nieuwe Kerkgemeente onderhoudt sinds 1994 kerkelijk contact met Bugyi in Hongarije. Daar is in 1996 het Roemeense dorp Patakfalva bijgekomen. Binnen dit driegemeentencontact leven we met elkaar mee, helpen we elkaar en leren we van elkaar. Bovendien ervaren we wat het is om samen gemeente van Christus te zijn, over grenzen heen.

Lees meer

World Servants Project Zambia

World Servants Project Zambia

Ruim vijftig gemeenteleden uit de Nieuwe Kerk hopen in augustus 2020 – in samenwerking met World Servants – naar Zambia af te reizen om daar te gaan bouwen aan verandering. Dat betekent letterlijk de handen uit de mouwen steken, maar ook bouwen aan verandering van mensen. 

Lees meer

Vrouwen voor Vrouwen

Vrouwen voor Vrouwen

Vrouwen in Nederland zijn actief voor vrouwen in Afrika! Iedere tweede donderdagochtend komen we in De Rank bij elkaar en genieten van ontmoeting, een korte bijbeloverdenking en maken we allerlei creatieve producten, die we door het jaar heen verkopen, o.a. op een markt in het voor- en najaar en rond Kerst.

Lees meer

Help je mee?

Medewerker Open Maaltijd

Medewerker Open Maaltijd

Kom jij het team van medewerkers aan de Open Maaltijd versterken?

Lees meer

Medewerker oppasdienst

Medewerker oppasdienst

Vind jij het belangrijk dat de kleinste kinderen in de kerk ook hun veilige plek hebben?

Lees meer

Teamlid PPW

Teamlid PPW

Wil je je inzetten voor gemeenteleden die tijdelijk een extra steuntje in de rug nodig hebben?

Lees meer

Koken voor Alpha

Koken voor Alpha

Wil jij thuis eten koken voor Alpha?

Lees meer

Muzikant

Muzikant

Wil jij je muzikale talent inzetten in een dienst?

Lees meer

Cantorijlid

Cantorijlid

Houd jij van zingen en nieuwe liederen instuderen?

Lees meer

Medewerker koffieteam

Medewerker koffieteam

Wie helpt op zondag met koffie en thee schenken?

Lees meer

Medewerker kindernevendienst

Medewerker kindernevendienst

Heb jij hart voor kinderen?

Lees meer

Clubleider

Clubleider

Kun jij goed met kinderen overweg?

Lees meer

Ouderenbezoekwerker

Ouderenbezoekwerker

Heb jij 6 avonden per jaar over om een ouder gemeentelid te bezoeken?

Lees meer

Nieuwkomersbezoeker

Nieuwkomersbezoeker

Heet jij onze nieuwe gemeenteleden hartelijk welkom?

Lees meer

Pastoraal bezoekmedewerker

Pastoraal bezoekmedewerker

Wil jij pastoraal bezoekwerk doen binnen de gemeente?

Lees meer

Pastoraal ouderling

Pastoraal ouderling

Wil jij pastoraal ouderling worden binnen de gemeente?

Lees meer